احتمال بارداری در دختر باکره

اگر پسری بیرون واژن و یا در نزدیکی واژن انزال کند با وجود باکره بودن و عدم امکان دخول در حین رابطه جنسی، باز هم دختر می تواند باردار شود. چون که در صورت انزال در نزدیکی پرده و یا تماس دست یا دستمال آغشته به مایع منی با آن، به دلیل متحرک بودن اسپرم‌ها، امکان ورود آن‌ها از طریق منافذ پرده بکارت و احتمال بارداری بدون دخول وجود دارد.

سعی کنید از تماس مایع منی با محیط اطراف پرده بکارت جلوگیری کنید. دقت کنید حتی در صورت برقراری رابطه آنال (مقعدی) به دلیل نزدیک بودن مقعد به پرده بکارت، احتمال ورود مایع منی در اثر انزال در نواحی اطراف مقعد وجود دارد و باز هم احتمال بارداری هست. قبل از انزال مردان، مایعی شفافی به نام پیشاب (پیش از مایع منی) از آلت تناسلی خارج می‌شود که ترشح آن قابل کنترل نیست. این مایع حاوی تعدادی اسپرم است که در صورت تماس با محیط اطراف پرده بکارت باز هم امکان بارداری وجود دارد.

اگرچه اسپرم فقط مدت کوتاهی در خارج از بدن زندگی می‌کند، اما اگر در همین مدت کوتاه بتواند از پرده بکارت عبور کند و دقیقا مقارن با زمان تخمک‌گذاری زن باشد، احتمال بارداری وجود دارد. اما اگر خارج از زمان تخمک‌گذاری باشد، طبق اصول پزشکی امکان بارداری بسیار بسیار کم است.

هر زمان که یک دختر باکره رابطه جنسی داشته باشد، در صورت مبتلا بودن شریک جنسی به بیماری های مقاربتی، ایشان حتی در همان اولین تماس، می تواند به بیماری مقاربتی (STD) مبتلا شود. در واقع، هرگاه افراد هر نوع تماس جنسی (دهانی، مقعدی یا واژینال) داشته باشند، در معرض خطر ابتلا به STD هستند.

پیشنهادی  چگونه میزان خیسی یک پوشک را بررسی کنیم؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا