۱۳ دلیل برای جایگزین کردن کاپ قاعدگی به جای نوار بهداشتی و تامپون

کاپ قاعدگی یک قیف کوچک است که می توان آن را برای جمع آوری خون قاعدگی در واژن قرار داد و نیازی به استفاده از نوار بهداشتی و تامپون نیست. فنجان های قاعدگی از سیلیکون طبی، لاستیک یا پلاستیک ساخته شده و قابل استفاده مجدد است. کاپ را می توان به سادگی تخلیه کرد، با آب و صابون شست و شو داد و در واژن قرار داد. کاپ قاعدگی را می توان بعد از ۶ تا ۱۲ ساعت استفاده برداشت و شستشو داد. در زمان خونریزی شدید، ممکن است فرد نیاز داشته باشد کاپ را چندین بار در طول روز خالی کند. یک کاپ قاعدگی زندگی شما را تغییر می دهد، پس وقت آن است که وسایل دور ریختنی را کنار بگذارید!

 

۱. دیگر از راش پوستی و بو خبری نیست.

پدها یک محیط خفه کننده و مرطوب ایجاد می کنند ولی در کاپ قاعدگی خبری از رشد عفونت های قارچی و باکتری ها و بو نیست.

 

۲. کاپ قاعدگی خشکی واژن ایجاد نمی کند.

تامپون ها هم خوب نیستند. تامپون بغیر از جذب مایع قاعدگی، رطوبت طبیعی تولید شده توسط واژن را نیز جذب می کنند. ولی در یک کاپ قاعدگی فقط مایع (خون) قاعدگی، جمع می شود، بنابراین احساس ناراحتی و خشکی واژن نمی کنید.

پیشنهادی  8 مارس، روز جهانی زن گرامی باد

 

۳. کاپ قاعدگی را در درون خود احساس نمی کنید.

کاپ قاعدگی که به درستی قرار داده شده است آنقدر راحت است که حتی متوجه وجود آن نخواهید شد! ممکن است در ابتدا کمی تمرین لازم باشد، اما هنگامی که حوصله گذاشتن کاپ قاعدگی را پیدا کردید، از آسانی استفاده از آن شگفت زده خواهید شد.

 

۴. عالی برای قاعدگی های شدید

کاپ های قاعدگی حتی از جاذب ترین تامپون ها ظرفیت بیشتری دارند، بنابراین می توانید بین تخلیه کاپ خود زمان بیشتری را طی کنید. کاپ قاعدگی بسته به شدت خونریزی شما تا ۱۲ ساعت قابل استفاده است.

 

۵. رفت و آمد کمتر به توالت

دیگر لازم نیست نگران پیدا کردن توالتی باشید که هر چند ساعت یکبار پد یا تامپون خود را عوض کنید، به خصوص زمانی که بیرون از خانه هستید.

 

۶. قابل استفاده مجدد هستند و سالها دوام می آورند.

برخلاف پدها و تامپون های یکبار مصرف، کاپ های قاعدگی قابل استفاده مجدد هستند و با مراقبت مناسب می توانند چندین سال دوام بیاورند.

 

۷. دوستدار محیط زیست است.

از آنجایی که می‌توانید در هر دوره از کاپ قاعدگی خود، استفاده مجدد کنید، زباله‌های کمتری برای انتقال به محل‌های دفن زباله یا دفع نامناسب در توالت‌ها برای مسدود کردن سیستم‌های فاضلاب ما ایجاد می‌شود؛ پس کاپ های قاعدگی فقط برای بدن شما مفید نیستند برای سیاره ما نیز خوب هستند!

 

۸. با کاپ قاعدگی می توانید به استخر بروید.

کاپ های قاعدگی را می توان بدون توجه به فعالیت های بدنی که برای روز برنامه ریزی کرده اید استفاده کرد: شنا، غواصی، انجام ورزش، یوگا، رقص،  غواصی، دوچرخه سواری، پیاده روی، کمپینگ، مسافرت، و بسیاری موارد دیگر!

 

۹. فضای کیفتان آزادتر می شود.

چند نفر از شما همیشه در کیفتان پد یا تامپون اضافی دارید؟ با یک کاپ قاعدگی، دیگر نیازی به حمل این وسایل در کیف خود ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید کاپ قابل اعتماد خودتان است.

پیشنهادی  کاپ قاعدگی و فواید آن

 

۱۰. می توانید ساعات طولانی کار کنید.

کاپ های قاعدگی برای افرادی که ساعت های طولانی کار می کنند یا شانس کمی برای استراحت و رفتن به توالت دارند، عالی است.

 

۱۱. در پول خود صرفه جویی کنید.

هزینه خرید کاپ قاعدگی، یک هزینه ی یکباره است که اگر به درستی از آن مراقبت کنید، می توانید سال ها از آن استفاده کنید.

۱۲. دیگر نگران خرید ماهانه پد و تامپون نیستید.

دیگر لازم نیست نگران تمام شدن پدها یا تامپون هایتان در نزدیکی پریدتان باشید.

 

۱۳. کسب و کار خود را در راحتی انجام دهید.

اگر همیشه رشته تامپون خود را در حین ادرار کردن خیس می‌کنید و مجبور می‌شوید آن‌ را عوض کنید، دیگر با استفاده از کاپ قاعدگی نیازی به بیرون آوردن ان ندارید! بیشتر  کاپ یا تمام آن با خیال راحت در داخل واژن شما قرار می گیرد و اگر قسمتی از ساقه آن بیرون زده باشد، مواد سیلیکونی آن هیچ ادراری را جذب نمی کند. وقتی مدفوع می کنید هم لازم نیست آن را بیرون بیاورید!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا